Soolakambri jooga -

 hingamise heaks

Soolakambri jooga - kuidas ja kellele, mis ja miks

KUIDAS soolakambri-jooga toimib?

Joogapraktikas kasutame keha-meelt-hingamist mõjutavaid vahendeid, eesmärgiga tuvastada ja kõrvaldada takistused loomuliku ja täiemahulise toimimise teelt. Kui keha on sujuvate ja sobilike pingutuste abil oma ruumikuses avatud ning keha valitsemine asendis  omandatud, saab liikuda hingamise avardamise juurde. Loomuliku ja täiemahulise hingamise teelt takistusi kõrvaldades muutub hingamise vool pikaks ja peeneks kui sulamesi. Selline seisund on parim pinnas meele keskendatusele ning teadlikkuse pöördumisele sissepoole - kohalollu kehateadlikkuses.

Soolakamber mõjub  meelele rahustavalt ennekõike soolaaerosoolis sisalduvate negatiivsete ioonide tõttu, mis närvisüsteemi rahustavad ja stressi vähendavad. Kuna soolaioonid toimivad hingamissüsteemis nii põletikuvastaselt kui profülaktiliselt, siis liigsed bakterid, lima ja allergeenid lahkuvad süsteemist. See on kogetav  vajadusena nuusata või aevastada. Kogu immuunsüsteem seeläbi tugevneb. 

KELLELE  soolakambri-jooga on sobilik?

Soolakambris tehtav joogapraktika on sobilik igas vanuses täiskasvanutele ja lastele. Eeldused varasemaks kokkupuuteks joogaga pole vajalikud, sest praktika saab osalejate valmisolekut arvestades muuta nii  füüsiliselt lihtsamaks kui väljakutsuvamaks.  Arvestades soolakambri-jooga olemust on harjutused pigem pehmed-voolavad ja sobilikku pingutust pakkuvad. 

Praktika on soovituslik nii loomuliku ja täiemahulise hingamise taastamiseks kui ennetava vahendina immuunsüsteemi toetamiseks. Suurima kasuteguri soolakambri-jooga praktiseerijale on üks osaleja sõnastanud nii - kehas on ruumi ja kerguse kogemus, hingamine on ühtlane ning rahulik ja õhtul tuli uni kiirelt ja sügavalt!

Soolakambri-jooga ei sobi, kui on :

MIS soolakambri-joogas toimib?

Soola- ehk haloteraapia kolm alust :

Soolakambri-joogas toimib omakogemuslikkus ja teadvustamine, keskkonna tugev toetus kõrge heaolu loomiseks.

MIKS soolakambri-jooga on  Sulle väärtuslik?