Joogatunnid 

 kevadel 2024

Soolakambri jooga - uus ja ainulaadne

   Hatha ja klassikaline jooga kasutavad  keha teadlikke asendeid ehk asanaid selleks, et keha algupärast ruumikust  ja funktsionaalsust taastada ning  seeläbi vabastada süsteem toksiinidest ning  stressist - takistustest loomuliku toimimise teel. Samas suureneb ka füüsiline toonus ning vastupidavus, mida on vaja, et meditatsioonis olles  kehas kui ruumis pingevabalt  viibida. Meditatsioon lühidalt ja lihtsalt väljendatult kui keskendatus ilma klammerdumiseta.

  Haloteraapia ehk soolaravi on olemuselt aerosoolteraapia, kus osaleja viibib kuiva soola-aerosooli keskkonnas. Soolaravi on looduslik ravimeetod, sest sool desinfitseerib ja hävitab mikroobe. Soolakoobas on maast laeni  kaetud soolakristallidega ehk küllastatud NaCl ehk keedusoolaga. Halogeneraator pumpab maksimaalse efekti saavutamiseks õhku soolaosakestest loodud kuiva aerosooli, mis lisab ruumi vajalikke raviomadusi. Ruum on  maheda valgustusega ning  meeldivalt soe. 

  Soolakambri-jooga  ühendab endas nii soolateraapia kui jooga eelised 40-minutilises seansis. Praktikatundi mahuvad kerged ülakeha avavad ning rinnakupiirkonnale suunatud asanad. Lähtudes asendite kergusest sobib soolakambri-jooga nii  joogaga alustajatele kui tõsisematele tegijatele. Praktika ühendab keha ja meelt turvaliste hingamisharjutuste läbi, et kõrvaldada takistused loomuliku ja täiemahulise hingamise teelt. Oma koht on looval visualiseerimisel, mis aitab praktika maitsel täiuslikult kehakogemusse laskuda.

Osalemiseks kirjuta joogavalgus@gmail.com

Kehateadlikkus ja kohalolu - jooga rühmatund

Kehateadlikkus on võimas vahend, et kogeda elu sügavamalt ja selgelt. Oskad vabastada end ebavajalikest pingetest ning juhtida lõdvestusse.

Kohalolu on seisund, milles lased lahti ebaolulisest. Oled teadlik endast. Keskendatus on sulle sobiv pingutus. Oled ümbritseva suhtes tähelepanelik mitte hinnanguid andev. Klassikalisel joogal baseeruvas rühmatunnis  kasutame õhtuseks praktikaks sobivaid asanaid ning  meele suunamist ja  suunal hoidmist toetavaid keskendumisharjutusi. Olulisel kohal on loomulik ja täiemahuline hingamine.

Aeg: teisipäeviti kl.18 - 19

Koht:  Kristiine Tegevuskeskuse saalis. Täpse juhendi edastan registreerunutele.

Osaluspanus: 60 eurot sisaldab nelja praktikatundi

Registreerumine: joogavalgus@gmail.com

Isiklik joogapraktika

  Sinu vajadustest lähtuv  ja klassikalise jooga vahenditest koosnev  praktika isiklikuks kasutamiseks. Sinu omakogemus süvendab enesetunnetust ning seeläbi võimekust end  paremini mõista ja juhtida. Minu juhendus ja toetus on sinuga. Protsessi jooksul kerkivad küsimused või  teemad saab vajadusel avatud. 

Joogapraktikast võib  meie kohtumiste lõppedes saada sinu igapäevane harjumus, mida tehes painduvust suurendada,stressist vabaneda või vaimsusele ärgata.

Ainsaks õpetajaks on  sinu enese kogemus.

Aeg: koosneb 1+1+1 h kohtumisest

Koht:  zoom ja  võimalusel otsekohtumine

Osaluspanus: 180 eurot , tasumine  arve alusel

Alustame tasuta  30 min sobivusvestlusest, et leida vajaduste ja  võimaluste vahel ühisosa. Sobivusvestlus ei kohusta edasiseks tegevuseks.

Registreerumine: joogavalgus@gmail.com